Home » Güzel Şahin
Güzel Şahin

Güzel Şahin

Ölümsüzleştiği tarih: 20 Eylül 2017

Partizan emektarı, PŞTA Faaliyetçisi Güzel Anayı mücadelemizde yaşatacağız.

Yaşamı direniş ve mücadeleyle geçen Güzel Ana, “önce çocuklarını savunuyordu. Sonra onların düşüncelerini de savunmaya başladı.”  Tüm devrimcilerin yoldaşı olarak ölümsüzleşti.

“Kaybedeceğin tek mücadele, terk ettiğin mücadeledir” sözünde olduğu gibi hiçbir zaman terk etmedi mücadeleyi. Ve hep kazanmak için mücadele etti. “Bu mücadele ancak analar biterse son bulur” diyerek nerede mücadele ve direniş varsa orada yerini aldı.

12 Eylül’den itibaren mücadeleye başlayan ve yaşamının sonuna kadar mücadele ve direnişle geçen bir yaşamın adıdır Güzel Ana. İşçi direnişleri, gecekondu eylemleri, hapishanelerdeki hak ihlallerini protesto eylemleri, açlık grevleri, ölüm oruçları, gençliğin akademik-demokratik eylemleri, kadınların eylemleri vb… sayamayacağımız kadar çok direniş ve eylemlerde en öndeki yerini aldı. Sadece Partizancıların değil bütün devrimcilerin Güzel Anası oldu.

Güzel Ana, kadınların yok sayılmaya, emeklerinin görülmemesine, sesinin kısılmak istenmesine karşı hep direnişi büyüttü. Emekçi kadınların kendi iradelerini nasıl açığa çıkartabileceklerini, nasıl güçlü olunabileceğini öğreterek onların umudu oldu.

Coşkusu, heyecanı hiç eksik olmadı. Eylemlerde, her türlü işkence karşısında attığı devrim sloganlarıyla işkencecilerin çaresizliğini gösterdi. Devrime olan inancı hiç bitmedi. Devrim için en yakınlarını kaybedenlerin yanında olarak onlara acıların en büyüğüne dayanma gücü verdi.  Şehit cenazeleri onsuz geçmedi…

Tüm devrimcilerin yoldaşı, Güzel Anası, Partizan emektarı, PŞTA faaliyetçisi Güzel Ana, halkın yüreğinde umudu büyütmeye devam edecek…

Güzel Ana 20 Eylül 2017 günü beyin kanaması sonucu ölümsüzleşti…