Home » “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında gerçekleştirilen mezar ziyaretleri devam ediyor
anma

“Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında gerçekleştirilen mezar ziyaretleri devam ediyor

Proletarya Partisi tarafından ilan edilen “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında devrim ve komünizm mücadelesinde ölümsüleşenlerimizi, İstanbul’da Gülsuyu, Sarıgazi, Yayla ve Cebeci Mezarlıklarında gerçekleştirdiğimiz mezar ziyaretleriyle andık.

SARIGAZİ’DE POLİS ABLUKASINDA MEZAR ZİYARETİ

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri olarak İstanbul Sarıgazi’de bulunan Parti ve Devrim Şehitliğinde ölümsüzleşenlerimizin mezarlarını ziyaret ederek anma gerçekleştirdik. Ziyaret öncesi şehit ailelerine polis tarafından GBT yapıldı. Ayrıca günlerdir mezarlık çevresi ve içerisi polis tarafından ablukaya alınmış durumda. Abluka ve GBT dayatmasına rağmen PŞTA olarak ölümsüzleşenlerimizin mezarları başında anma gerçekleştirerek karanfillerimizi bıraktık.

GÜLSUYU’NDA ÖLÜMSÜZLEŞENLER ANILDI

Gülsuyu Mezarlığında bulunan Hatice Dilek’in, Perihan ve İsmet Çolak’ın, Yaşar Yiğit’in, Güzel Şahin’in, Onur Bayrak’ın mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakılırken Erol Özel’in mezarı başında temsili bir anma gerçekleştirildi. Devrim ve komünizm davasında ölümsüzleşenler şahsında Erol Özel’in mezarı başında yapılan saygı duruşuyla başlayan anmada Partizan adına bir konuşma gerçekleştirilerek ölümsüzleşenlerimizin ideallerine bağlılıkla zafere er ya da geç ulaşacağımız bir kez daha vurgulandı. Erol Özel’i tanıyan bir yoldaşının mücadele yaşamına dair yaptığı konuşmanın ardından anma sona ererken Gülsuyu Mezarlığında bulunan devrim şehitleri Ozan Sökmen ve Baran Gülümser’in mezarları da ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

Ayrıca İstanbul Cebeci ve Yayla Mezarlığında da anmalar gerçekleştirildi. Nisan 2006 yılında Ordu’da ölümsüzleşen Dilek Polat ve Mayıs 2003 tarihinde Giresun Bulancak’ta ölümsüzleşen Murat Arıcak, mezarları başında anıldı.