Home » DERSİM’DE ŞEHİT VE TUTSAK AİLELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
PŞTA DERSİM

DERSİM’DE ŞEHİT VE TUTSAK AİLELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Ocak ayınının son haftası olan devrim ve komünizm şehitlerini anma haftası vesilesiyle şehit ve tutsak aileleri Dersim’de düzenlenen kahvaltıda buluştu. Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri tarafından düzenlenen etkinlik tüm devrim ve komünizm şehitleri adına saygı duruşuyla başladı. 

Saygı duruşunun ardından PŞTA adına bir konuşma gerçekleştirildi. Yapılan konuşmada “Tarih bize şunu öğretmiştir; Devrimin yolu engebelidir, zordur, devrime adanmış bilinçlerle hedefe varılır. ‘Kavganın töresi bu kan kanla yıkanacak al kanlı gömleklerle hedefe varılacak’ anlayışını bilincine kazıyamayanlar bu zorlu yolda ilerleyemezler. Ölümsüzlerimiz, duruşları, mücadele azimleri ve sınıf kinleri ile bizim öğretmenlerimiz, yol göstericilerimiz, reformistlerin, revizyonistlerin ve kaçkınların yarattığı aysız gecede kutup yıldızımız olmaya devam ediyorlar.” denildi.

Konuşmanın ardından kahvaltı etkinliğinde seçim sürecine ve parlamentonun işlevsizliğine dair sohbetler gerçekleştirildi. Etkinlik kavga ve devrim marşları ile sona erdi.