Home » TUTSAK PARTİZANLAR: O SÖNMEYEN BİR IŞIK, DAĞ BAŞLARINDA YANAN ATEŞ, FABRİKALARDA GREV, ZİNDANLARDA DİRENÇ, HALKIN YÜREĞİNDE GÜÇ VE İNANÇ OLUYOR, İSYANA DURUYOR
Tutsak Partizanlar

TUTSAK PARTİZANLAR: O SÖNMEYEN BİR IŞIK, DAĞ BAŞLARINDA YANAN ATEŞ, FABRİKALARDA GREV, ZİNDANLARDA DİRENÇ, HALKIN YÜREĞİNDE GÜÇ VE İNANÇ OLUYOR, İSYANA DURUYOR

Tutsak Partizanlar komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 50. yılında açıklama yaptı.

Tüm hapishanelerden tutsak Partizanlar adına yollanan açıklamanın tamamı şu şekilde:

” Halkın sefaleti derinleşirken egemenlerin şatafatı, faşist iktidarları büyütmeye devam ediyordu. Beyinlerde dağılması gereken bulutlar, cevaplanması gereken sorular bu coğrafyada yanıtlarını İbrahim Kaypakkaya yoldaşla buldu. O, kurucusu ve kuramcısı olduğu TKP/ML ile bilinçlerimizi aydınlattı. Artık onda simgeleşen parti, gerçeklerin devrimciliğinde amasız, fakatsız, açık, net ve yalındı.

18 Mayıs 1973… Güne tutulan aynanın parçalanmak istenmesi olduğu kadar, tarihin ilerleyişine sıkılan bir mermidir de… Ama ne ayna parçalandı ne de tarihin ilerleyişi durduruldu. Gerçekler yaşamın bütün çelişkileriyle birlikte çırılçıplak bir halde gün yüzünde ve karşımızda duruyor. Ve biz, ışığın işçileri olarak, yarım asırdır elimizde komünist önderin meşalesiyle güneşe koşuyoruz.

O bu büyük koşuda; Paris Komünü’nden Ekim Devrimi’ne, Çin Devrimi’nden dört bir yana yayılan demokratik ve sosyalist devrimlerin ışığı yolumuzu aydınlatıyor. Enternasyonal proletaryanın sınıf bilinci, komünist öğretmenimizin MLM bilimiyle yoğrulmuş bilincinden süzülüp, bugünlere ulaşan söz, eylem ve kılavuz oluyor bize! O sönmeyen bir ışık, dağ başlarında yanan ateş, fabrikalarda grev, zindanlarda direnç, halkın yüreğinde güç ve inanç oluyor, isyana duruyor.

Selam olsun o ateşi büyütüp isyana duranlara!
Selam olsun 18 Mayıs’ın kızıllığında gerçeklerin devrimciliğine tutunup güneşe yürüyenlere!
Selam olsun İbrahim’in kızıl güzergâhında ısrar ve sebat edenlere!
Şan Olsun Önderimiz İbrahim Kaypakkaya!”