Home » Ankara’da Parti ve Devrim Şehitleri Mezarları Başında Anıldı
ankara anma

Ankara’da Parti ve Devrim Şehitleri Mezarları Başında Anıldı

Ankara’da Partizan tarafından “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında mezar anmaları ve aile ziyaretleri gerçekleştirilerek devrim ve komünizm davasında ölümsüzleşenler anıldı.

20 Ekim 1997’de Amasya Taşova’da düşmanın “teslim ol” çağrılarına silahıyla yanıt vererek çıkan çatışmada ölümsüzleşen Özgür Kemal Karabulut’un mezarı başında anma gerçekleştirildi. Karabulut’un ailesinin de katıldığı anmada devrim ve komünizm mücadelesinde ölümsüzleşenler anısına saygı duruşu yapıldı.

Saygı duruşunun ardından Partizan adına yapılan konuşmada şunlar ifade edildi:

“Bugün burada ‘Parti ve Devrim Şehitlerini Anma Haftası’ sebebiyle şehit yoldaşımız Özgür Kemal Karabulut’un yanındayız. Özgür yoldaş gibi yüzlerce yoldaşımızın kanlarıyla yeşermiş devrim ve komünizm mücadelemizi sadece 1 haftaya değil zafere varıncaya dek sürdürme sözünü vermeye geldik. Yoldaşlarımızdan bize devrolan mücadele mirasının getirdiği görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Biliyoruz ki faşizm koşullarında bu mücadele çetindir. Ama biz de şehit yoldaşlarımız gibi her koşul ve zorluğa göğüs gererek onlardan devraldığımız kızıl bayrağı hedefe ulaştıracağız.”

Ayrıca devrim mücadelesinde ölümsüzleşen Ulaş Bardakçı, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Mahir Çayan, Hüseyin İnan ve Niyazi Yıldızhan’ın mezarları da ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.