Home » Proletarya Partisi Şehitleri Mezarları Başında Anıldı
ocak anmaları

Proletarya Partisi Şehitleri Mezarları Başında Anıldı

Her yılın Ocak ayında devrim ve komünizm şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında örgütlenen çalışmalar, devrim mücadelesinde ölümsüzleşenlerin mezar başlarında yapılan anmalarla başladı.

Proletarya Partisi şehitlerinden Sırma Boyoğlu, Suzan Zengin, Bülent Ertürk, Münire Sağdıç, Nesibe Kaş, İsmail Hanoğlu ve Ümraniye Katliamında katledilen Savaş Çubuk mezarı başında Partizan tarafından anıldı.

Sırma Boyoğlu Tuzla Merkez’de bulunan mezarı başında, Suzan Zengin Tuzla Aydınlı’da bulunan mezarı başında, İsmail Hanoğlu Heybeliada’da bulunan mezarı başında, Bülent Ertürk ve Münire Sağdıç Dudullu Mezarlığı’nda bulunan mezarları başında, Nesibe Kaş Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı.

Parti ve Devrim Şehitleri Anma Haftası vesilesiyle mezarları başında anılan Proletarya Partisi şehitlerinin başucunda “Yolumuz Ölümsüzlerin Yoludur” şiarlı pankart açıldı. Saygı duruşuyla başlayan anmalarda “Onların dalgalandırdığı bayrağa sıkıca sarılıyor ve söz veriyoruz: Bu bayrak halkların büyük yürüyüşünde elimizde olacak ve daima dalgalanacak” denildi.

Partizan adına yapılan konuşmalarda Parti ve devrim şehitlerinin kendi yaşamlarını halkın zaferiyle gerçekleşecek büyük ilerlemeye, insanlığın büyük kurtuluşuna adadıklarına vurgu yapılarak ölümsüzlerin elindeki kızıl bayrağı aynı bilinçle yükseltecekleri belirtildi. Onlar gibi devrim yolunda sebatla yürüneceği söylenerek anmalar sonlandırıldı.