Home » TUTSAK PARTİZANLAR: KOMÜNİZM VE DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!
tutsak partizanlar açıklama

TUTSAK PARTİZANLAR: KOMÜNİZM VE DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

Tutsak Partizanlar, Ocak ayının son haftası olan  “Komünizm ve Şehitlerini Anma Haftası” kapsamında bir açıklama yollayarak “Parti ve Devrim Şehitleri”ni andı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Dostlar, yoldaşlar;

Külü köze döndüren her başkaldırı, tarihin sayfalarını şehitlerimizin abideleşen suretlerinde sabitlerken onların haykırışa dönüşen sessizlikleri; eğilen başları, dalgın bakışları dikleştirip keskinleştirir. Onlar egemenlerin kaosu, ezilenlerin bayramı olarak dik başlarda ve keskin bakışlarda bayraklaşırlar.

Tam da dizginsiz bir sömürü zinciriyle, kusursuz bir kaosun tohumunu ekenler artık o kaosun içinde hapsolmuş durumdayken dişe diş bir mücadelenin eşiğindeyiz.

O büyük fırtınaların uğultusu, göğüs göğse çarpışmaların ayak seslerinin yarattığı sabırsızlık mayalanmayı sürdürüyor ve tarihin bütün isyanları raflarındaki tozu, günün taze rüzgârlarıyla savurmaya hazırlanırken biz de nefesimizi tutmuş, saatimizi yeni yeni çarpışmaların getirilerine ayarlamış durumdayız. Durum ne kadar belirsiz ve umuttan uzak gibi görünse de gerçeklerin devrimciliğine ve insanlık tarihinin direniş ve devrimlerle dolu onurlu mirasına güveniyoruz.

Bir kez daha şehitlerimizi andığımız bu süreçte ‘gerçekçi olup imkânsızı istemeyi’ sürdüreceğiz; çünkü biliyoruz ki örgütlü bir halkı hiçbir güç yenemez!”

Tutsak Partizanlar

Ocak 2023