Home » Tutuklamalar, devrimci tutsakları sahiplenmemizi engelleyemeyecek!

Tutuklamalar, devrimci tutsakları sahiplenmemizi engelleyemeyecek!

Hapishanelerde tecrit, işkence ve hak ihlalleri her geçen gün artarken, devlet tutsak yakınlarını, onlarla dayanışma içinde olanları tutuklayarak komünist, devrimci ve yurtsever tutsakların seslerinin dışarıya ulaşmasını engellemeye çalışıyor.

Tutsak yakınlarının tutsaklara para yatırması, onların ziyaretine gitmeleri “örgüte finansman sağlamak” ve “örgüt üyeliği” kapsamında değerlendirilerek tutsaklar tamamen tecrit edilmek isteniyor.

En son İstanbul ve İzmir’de 27 Şubat sabahında çok sayıda ev basılmış; Partizan, ESP ve SMF’yi kapsayan operasyonda 15 kişi işkenceyle gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan Partizan okuru Arzu Aksakal, DEM Parti PM üyesi Sıtkı Güngör ve SMF üyesi Metin Keleş 1 Mart günü “örgüte finansman sağlamak” ve “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı. İnsan Hakları Derneği (İHD) MYK üyesi Mehmet Acettin, ev hapsi kararıyla, diğer devrimciler ise adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar, devrimci tutsakları sahiplenmemizi, onların seslerini dışarı taşımamızı engelleyemeyecek!